0 Lekki :: Oświetleniowe wyzwanie


Oświetleniowe wyzwanie

Napisany przez Dariusz dnia: 10.04.2012

Gorący sierpniowy dzień, słońce praktycznie w zenicie, ponad 30 stopni w cieniu i fajny pomysł fotograficzny, który... miał realizować ktoś inny :)

Martynę poznałem kilka miesięcy wcześniej dzięki koledze który także robił Jej zdjęcia. Wielkie było moje zdziwienie, kiedy dowiedziałem się, że zajmuje się Ona między innymi... rapowaniem :) Inne było moje wyobrażenie raperek - byłem i jestem pozytynie zaskoczony. Mimo, że wcześniej nie miała nic wspólnego z fotomodelingiem, okazało się, że przed obiektywem czuje się nadzwyczaj swobodnie. Wczesną wiosną zrealizowaliśmy sesję w nieczynnej goleszowskiej cementowni - pewnie oboje cudów się nie spodziewaliśmy, ale kilka fajnych zdjęć udało się zrobić - o tym jednak innym razem. 

Tym razem zdjęcia Martynie miał robić fotograf który zaproponował sesję na popularnym serwisie MaxModels. Całości przygotowań podjęła się Martyna (pomysł, stylizacja, wizaż...). Dzień przed sesją kontakt z fotografem się urwał i po kilku minutach postanowiliśmy wspólnie zrealizować ten pomysł. Sesja odbyła się w Goleszowie.

Niestety miałem tego dnia czas tylko do godziny 16.00, więc warunki fotograficzne były fatalne; podjąłem się jednak zdjęć i wczesnym popołudniem przystąpiliśmy do realizacji. Podstawowa trudność poległa na tym, że chciałem uzyskać na zdjęciach efekt ciemnego, mrocznego lasu. Założenie trochę karkołomne jak na południe, ale myślę, że zbliżyłem się do tego efektu. Świeciliśmy lampami 300Ws@octa150cm i konturowo NikonSB800.  Same zdjęcia minęły całkiem gładko a to między innymi dzięki pomocy niezastąpionego asystenta - Maćka Kłeka - dziękujemy.

Poniżej galeria powstałych tego dnia zdjęć. Galeria dostępna jest także na moim profilu FB - zachęcam do lajkowania, oceniania i komentowania zarówno w dziale opinie na mojej stronie jak i bezpośrednio na profilu Facebook.

Modelka: Martyna TES Fober
Asystent: Maciej Kłek