0 Lekki :: Warsztaty fotografii i wizażu


Warsztaty fotografii i wizażu

Napisany przez Dariusz dnia: 19.10.2012

Zapraszamy do uczestnictwa w nowych WARSZTATACH FOTOGRAFII i WARSZTATACH WIZAŻU. To autorski pomysł, którego pierwszą edycję organizujemy już 28 października 2012. Całość przygotowana jest dla zupełnie początkujących i ma formę łączonej nauki i praktyki dwóch grup kursantów: wizażystek i fotografów.

Warsztaty nazwaliśmy 4&4 co oznacza, że uczyć się będzie czterech fotografów i cztery wizażystki. Oprócz tego dwoje prowadzących i modelki. Wszystko w odpowiednio wyposażonym studiu fotograficznym z zapleczem i stanowiskami do wizażu. Czekamy na zgłoszenia 4 osób które chcą nauczyć się podstaw fotografii oraz 4 które marzą o zgłębieniu tajemnicy wizażu - głównie fotograficznego.

Warsztaty odbędą się w Bielsku-Białej - tylko i wyłącznie po zebraniu kompletu uczestników. Ilość kursantów jest tak dobrana, aby zapewnić możliwie duży komfort nauki i pracy. Jeśli nie uda się zebrać pełnej grupy, termin warsztatów zostanie przesunięty.

Całość potrwa około 9 godzin. Pierwsze godziny, to zajęcia teoretyczne w dwóch grupach (osobno fotografowie i osobno wizażystki - różni prowadzący). Następnie osoby uczące się wizażu będą przygotowywać pod okiem profesjonalnej wizażystki modelki do sesji. W tym czasie grupa fotografów kończy teorię i zaczynamy w praktyce korzystać z poznanej wiedzy. Jeśli warunki pozwolą, to działamy w świetle zastanym. Jeżeli nie, zbudujemy szybki, ale jednocześnie prosty i efektowny setup oświetleniowy w studiu. Wspólne działamy na planie fotograficznym. Dla wszystkich uczestników będzie to między innymi świetna okazja do zdobycia pierwszych kontaktów w branży.

Warto wspomnieć, iż osoby prowadzące warsztaty posiadają odpowiednie wykształcenie, wiedzę i umiejętności praktyczne potrzebne do ich przeprowadzenia. Dokładamy wszelkich starań, aby efektem szkolenia były pierwsze zdjęcia do portfolio dla uczestników.

Jednym z celów warsztatów jest to, aby pokazać efektywną pracę bez angażowania bardzo drogiego sprzętu i akcesoriów. Pokażemy jakie minimum kosmetyków trzeba posiadać aby wykonać prosty makijaż fotograficzny. Pokażemy także jak można "domowymi sposobami" stworzyć ciekawy portret. Wszystko na bazie posiadanego sprzętu oraz przedmiotów codziennego użytku.

Zapraszamy serdecznie do zapisów!
Chętnie udzielimy też odpowiedzi na ew. pytania:
FotoWarsztaty: Dariusz Lekki | tel. 880-497-660 | e-mail: lekki@lekki.pl
Wizaż & Stylizacja: Joanna Kampczyk | tel. 504-435-657 | e-mail: kampczyk@op.pl
www.lekki.pl