0 Lekki :: 5-minutowa sesja przy wodospadzie


5-minutowa sesja przy wodospadzie

Napisany przez Dariusz dnia: 25.04.2012

Przypadkiem natknąłem się gdzieś w sieci na zdjęcie przedstawiające chłopaka, który wynosi na rękach dziewczynę z jeziora. Podłapałem pomysł i postanowiłem zrobić to po swojemu. Nasza sesja odbyła się wiosną w niezbyt sprzyjających okolicznościach przyrody - woda miała kilka stopni więc łatwo nie było.

Można napisać, że to sesja jednego zdjęcia, bo mimo, że pojechaliśmy dosyć liczną ekipą, to same zdjęcia ze względu na temperaturę wody trwały około 5 min a efektem jest właśnie jedno - prezentowane niżej - ujęcie.

Przede wszystkim dosyć skomplikowane było właściwe rozstawienie sporej ilości świateł - głównie z względu na trudno dostępny teren (górski potok w wąwozie). Trudność polegała również na wykonaniu zdjęć testowych; woda była naprawdę lodowata i udało się to tylko dzięki odwadze Łukasza który nie bacząc na przeszkody natury dał nura w potok (jak się później okazało razem z telefonem, kluczykami itp...). Całe przygotowania na miejscu trwały około 1.5 godziny. Momentami miałem wrażenie, że ilość lamp i zapanowanie nad nimi trochę mnie przerasta, ale z efektu jestem chyba zadowolony.

Miejscówka, to źródła rzeki Białka w okolicach Bielska-Białej. Okolica i warunki okazały się na tyle ciekawe, że wróciłem tam niedługo na kolejną sesję a i tak czuję, że jeszcze tam wrócę :)

Dziękuję całej ekipie za miłą współpracę:
Modelka: Jola Byrska
Model: Sebastian Chrapek
Asystent: Maciej Kłek
Asystent: Łukasz Więcław

Zapraszam do lajkowania i komentowania.